Metody

TRE® TFH BBTRS® GBE BUTEJKO LOWEN HAWKINS MASAŻ DOTYK MOTYLA TECHNIKI RELAKSACYJNE TECHNIKI MEDYTACYJNE TECHNIKI UWAŻNOŚCI TECHNIKI ODDECHOWE 

Metoda TRE®

Metoda TRE® Tension & Trauma Releasing Exercises  (Ćwiczenia uwalniające napięcia, stres, emocje i traumę) to system ćwiczeniowy mający za zadanie przywrócenie równowagi organizmu na wielu poziomach. Bez względu na to, czy mamy na myśli stres, trudne emocje, ból, czy też przebyte traumy, wszystkie te określenia wiążą się z napięciem mięśniowym.

john-francis-thie

TFH - Kinezjologia Stosowana (Dotyk Dla Zdrowia)

„Organizm człowieka traktujemy jak całość. Wszystko, co dzieje się w głowie i co w postaci pokarmu przechodzi przez usta ma wpływ na całe ciało. Organizm reaguje podobnie jak rodzina, gdy coś zdarzy się jednemu z jej członków, wywiera to mniejszy lub większy wpływ na wszystkich pozostałych członków rodziny”

John F. Thie

Metoda BBTRS®

BBTRS®  BioDynamiczny Oddech i Uwalnianie Traumy  jest  system skierowanym na uwolnienie traumy i wzorca napięć w ciele za pomocą połączonego oddechu i świadomego ruchu.

eva-reich

Łagodna Bio-Energetyka dr Ewy Reich
GBE (Gentle Bio-Energetics)

GBE Łagodna Bio-Energetyka stanowi model edukacyjny i terapeutyczny, integrujący terapie werbalne z terapiami ciała w celu uzdrawiania i rozwoju. Aspekt łagodności odnosi się do nieinwazyjnej roli terapeuty/pomocnika, który używa zarówno dotyku jak i werbalnej komunikacji. Bio-Energetyka zajmuje się osobistą energią życiową, tym w jaki sposób przepływa lub jak jej przepływ jest zablokowany poprzez pancerz powstały na skutek trudnych i przykrych doświadczeń życiowych.

Buteyko-Clinic-International-Logo

Metoda Butejki

Metoda polega na świadomym regulowaniu wdychanego i wydychanego powietrza w celu normalizacji dwutlenku węgla COw organizmie poprzez specjalne ćwiczenia.

aleksander-lowen

Alexander Lowen (1910 -2008) Dr med. Wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta

Twórca Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, raz Ośrodka Serca w New England, który powołał do życia wraz z kardiologiem Stephenem Sinatrą. Autor wielu publikacji w tym kilkunastu książek. W tym min. Język ciała, Zdrada ciała, Bioenergetyka, Droga do zdrowia i witalności, Lęk przed życiem, Duchowość ciała, Narcyzm, Radość, Miłość, seks i serce, Przyjemność, Depresja i ciało, Radość.

david-r-hawkins

David R. Hawkins (1927-2012)

Dr nauk medycznych, znany psychiatra, klinicysta, nauczyciel duchowy i wykładowca. Autor setek artykułów oraz kilkudziesięciu książek, Mapy Poziomów Świadomości. Prowadził zakrojone badania nad ludzką świadomością.

eva-reich

Masaż Dotyk Motyla

Jest darem Ewy Reich dla ludzkości. Pierwotnie masaż opracowano po to, aby pomagać w budowaniu więzi między rodzicami a dzieckiem, przekształcił się w narzędzie wspomagające zdrowie i rozwój od okresu prenatalnego aż do śmierci.

Techniki relaksacyjne

Relaksacja dąży do osiągnięcia równowagi organizmu w sferze fizycznej, psychicznej i duchowej przy utrzymaniu pełnej świadomości. Służy również do poprawienia relacji i komunikacji między ciałem a umysłem i zwrotnie między umysłem a ciałem (sprzężenie zwrotne). Relaksacja została uznana przez świat nauki jako bardzo pożyteczna metoda aktywizująca autonomiczny (podświadomy) układ nerwowy i wolicjonalny (świadomy) układ nerwowy, pozwalająca na wzajemną regulację tych układów. Rezultatem relaksacji jest osiągnięta równowaga dająca spokój, odprężenie i zregenerowanie.

medytacja-pracownia-uwolnij-cialo-krzysztof-wadelski-10

Techniki medytacyjne

Głównym celem medytacji we współczesnym świecie  jest uspokojenie umysłu i osiągnięcie takiego stanu, w którym jest świadoma obecność i uważność oraz bycie  „tu i teraz.” Zauważanie siebie i otaczającego świata takim jaki jest, bez pryzmatu uwarunkowań umysłu i jego obrazów.

Techniki uważności

Uważność jest praktyką dążącą do robieniu jednej czynności z wyłączeniem tzw. autopilota i na pewno nie robieniem wielu rzeczy na raz. Czy będzie to praktyka świadomej pracy z oddechem, koncentrowaniu się na jakimś odczuciu zmysłowym, zmywaniu naczyń, spożywaniu jedzenia, prowadzenia samochodu… wszystkie te czynności mają ćwiczyć, bycie świadomym tego doświadczenia i akceptowanie go. Jeśli pojawiają się nawet jakieś nie przyjemne uczucia np. smutku lub złości, jesteśmy świadomi tego z akceptacją.

Świadomy oddech™ 

W dużej części naszych zajęć to praca ze świadomym oddechem. Jest bardzo wiele technik oddychania. Wszystkie te techniki mają wspólną cechę a mianowicie, trzeba je wykonywać świadomie.

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top