ZABURZENIA LĘKOWE

Czujesz ciągły lęk? Niepokoisz się o nadchodzące zdarzenia? Ten stan uniemożliwia Ci swobodne funkcjonowanie, skupienie się na ważnych wydarzeniach i teraźniejszej sytuacji?

To mogą być zaburzenia lękowe.

Poznaj sprawdzone techniki, które pomogą Ci je opanować i skutecznie przywrócić spokój.

  • Czym są zaburzenia lękowe?

Strach jest częścią naszego życia. Uczucie to ostrzega nas przed niebezpieczeństwem i to dzięki niemu mamy tzw. instynkt przerwania.

Z lękiem jest już inaczej.  Nie powoduje go realne zagrożenie. Jednak dla naszego układu przetrwania, czyli autonomicznego układu nerwowego nie ma to znaczenia. On funkcjonuje i działa nieprzerwanie bez względu czy lęk spowodowany jest wyobrażeniami lub projekcjami, czy realnymi scenami z życia. Ta nierozładowana energia, która wytwarza się w procesie fałszywego zagrożenia przekształca się w  jeszcze większy lęk. Tak właśnie powstają rozmaite fobie, zachowania obsesyjno-kompulsywne, obsesje i napady paniki.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób, cierpiących na lęk społeczny. Długi czas odizolowania, ograniczenia kontaktów z innymi do minimum przynosi w ten sposób swoje konsekwencje.

Często zaburzenia lękowe mają też swoje podłoże w trudnych lub traumatycznych przeżyciach. Przykładowo – ktoś uległ wypadkowi komunikacyjnemu i od tej pory, mimo upływu czasu, boi się jeździć samochodem. Tutaj dodatkową konsekwencją zdarzenia jest lęk. Może on przerodzić się w lęk korzystania z jakiejkolwiek komunikacji. Ale może też przerodzić się w obsesję, z atakami paniki włącznie.

  • Jak mogę Ci pomóc radzić sobie z zaburzeniami lękowymi?

W momencie, kiedy lęk zaczyna utrudniać normalne funkcjonowanie warto udać się do specjalisty. Moje doświadczenie związane z pracą z zaburzeniami lękowymi pozwala mi dokładnie zaplanować terapię oraz celnie dobrać ją do konkretnej osoby.

Nasza wspólna praca, dzięki odpowiednio przygotowanym i cenionym metodom pomoże Ci przepracować ten problem.

Umów się na spotkanie i ciesz się spokojnym życiem bez lęku!

 

 

 
 
Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top