Ćwiczenia Oddechowe

ĆWICZENIA ODDECHOWE

 

Ćwiczenia oddechowe zmniejszają poziom stresu, dodają energii i pozytywnie wpływają na zdrowie. Jeśli chcesz być zdrowa/zdrowy warto przyjrzeć się temu jaki jest Twój oddech i wykonywać ćwiczenia oddechowe. Poniżej przedstawiamy trzy ćwiczenia, które pomogą osiągnąć Ci stan relaksu a także polepszyć Twój wzorzec oddechowy.

 

Kilka słów o oddychaniu

 

Oddychanie jest jednym z podstawowych procesów zachodzących w naszym organizmie. Od niego zaczyna się życie, trwa i kończy się ostatnim tchem. Często także jest to czynność, której nie poświęcamy zbyt dużo uwagi. Nawet nie wiemy, że możemy wykonywać ją nieprawidłowo. A możemy! Szybkie tempo życia, nadmiar stresu, przetworzone jedzenie, ocieplenie temperatur w domach sprawia, że nasz wzorzec oddechowy ulega zmianom. Zaczynamy oddychać nadmiernie, przez usta, nieregularnie, co prowadzi do tego, że w naszej krwi jest bardzo dużo tlenu. Nadmierne oddychanie sprawia, że wydychamy w nadmiarze dwutlenek węgla, przez co nasze komórki nie mogą przyswoić dostępnego tlenu. W efekcie nasze organy (mózg!) są niedotlenione! Najczęstszymi objawami niedotlenienia są:

  • dekoncentracja,
  • niski poziom energii,
  • stany depresyjne,
  • zmęczenie po przebudzeniu,
  • katar, alergie,
  • bezdech senny i wiele innych dolegliwości.

Jak zatem wygląda prawidłowe oddychanie?

Prawidłowy oddech to oddech przez nos, delikatny, regularny, powolny, regulowany przez przeponę. W zmianie wzorca oddechowego pomagają przygotowane przez nas ćwiczenia oddechowe. Nie są to ćwiczenia wg metody oddechowej dr Butejki, którą pracujemy na warsztatach i szkoleniach, są jednak pomocne w zmianie nawyków oddechowych. Dzięki nim będziesz oddychać wolniej i spokojniej, a Twoje ciało osiągnie stan relaksu. Ćwicz oddech regularnie, a zauważysz pozytywne zmiany w swoim organizmie! Trzymamy za Ciebie kciuki oraz zapraszamy na Kursy Oddechu – metoda dr Butejki i treningi uważności oraz warsztaty oddechowe – metoda dr Butejki, na których uczymy, jak zmienić swój wzorzec oddechowy. Zapraszamy Cię do skorzystania i ćwiczenia swojego oddechu! To naprawdę działa!

 

Możesz wydrukować sobie powyższy plakat i wywiesić w widocznym miejscu, aby korzystać z ćwiczeń jak najczęściej.
                                                                                                Pobierz pdf

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top