ZABURZENIA SNU/BEZSENNOŚĆ

Masz problemy z zaśnięciem? Budzisz się w nocy lub bardzo wcześnie rano i nie możesz ponownie zasnąć mimo prób, chęci i zmęczenia? Pomogę Ci wyeliminować zaburzenia snu i nauczę, jak poradzić sobie z bezsennością!

Poznaj naturalne metody i terapie bezsenności, które sprawią, że uwolnisz się od bezsennych nocy i będziesz spać spokojnie.

 

  • Czym jest bezsenność?

Bezsenność to nagłe przerwanie lub zaburzenie prawidłowego czasu i głębokości snu. Tego typu problemy pojawiają się, gdy jedna z gałęzi naszego autonomicznego układu nerwowego zwana przywspółczulną ma problem z załączeniem się.

Najczęściej dzieje się tak z powodu pewnych okoliczności w Twoim życiu, takich jak:

  • trudności w pracy lub kłopoty z jej znalezieniem
  • kłopoty z pieniędzmi
  • trudne chwile w relacji

Funkcjonujesz wtedy we wzbudzeniu – w stanie długotrwałej i podwyższonej aktywności kory mózgowej, a tym samym w stanie przestymulowania układu nerwowego i wegetatywnego.

  • Jak mogę Ci pomóc pokonać bezsenność i zaburzenia snu?

Dzięki sprawdzonemu programowi terapii przywrócimy do Twojego życia równowagę, która zapewni Ci dobry sen. Dobry sen, czyli taki, który będzie ciągły, odpowiednio długi i na tyle głęboki, by skutkować właściwym wypoczynkiem fizycznym i psychicznym.

Naszą pracę z bezsennością najczęściej zaczynamy od indywidualnego wywiadu, po którym szybko i sprawnie, a przede wszystkim celnie możemy dobrać i przejść do pracy terapeutycznej. Choć bezsenność ma podobne podłoże u większości z nas to odpowiednio dobrane, indywidualne wsparcie pozwala szybciej wrócić do dobrej formy.

Podstawą naszej terapii jest praca z ciałem. Wpływając na ciało, nauczysz się korzystać z naturalnych mechanizmów obrony przed stresem i uspokoisz umysł. Otrzymasz cenne i precyzyjne wskazówki, dobrane specjalnie do Ciebie.

  • Jakie narzędzia i metody uzdrawiania bezsenności stosuję?

Narzędzia, które otrzymasz do wygranej z bezsennością:

  • Wyciszanie dzięki oddechowi (metoda dr Butejki) – obecnie jesteśmy narażeni na dużą ilość informacji, przeładowani zadaniami i wyzwaniami. Z wiekiem tracimy również zdolność naturalnego oddychania. Na szczęście można ją przywrócić, a tym samym pomóc sobie z bezsennością i z problemami ze snem.
  • Regulacja metodą TRE® – ćwiczenia TRE® (Trauma Relasese Exercise) zostały opracowane dla osób, które doświadczyły mocnego stresu. Jeśli przyczyną Twojej bezsenności jest nadmierne pobudzenie ciała i umysłu wywołane stresem to dzięki metodzie TRE® możesz odzyskać równowagę i spać spokojnie.
  • Techniki relaksacyjne i uwalniające napięcie emocjonalne – trening autogenny Jacobsona, Schultza, Maltza, technika Hawkinsa, kinezjologia i medytacja uważności pomogą Ci przywrócić balans i wyciszenie.

Przywracamy równowagę w naturalny sposób już od ponad 10 lat. To doświadczenie pozwala zawsze dobrać właściwe dla Twoich potrzeb techniki, które sprawnie i szybko doprowadzą Cię do wymarzonego celu, czyli zdrowego, spokojnego i wartościowego snu.

Poznaj te techniki i śpij spokojnie!

 

 

 
Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top