Kurs oddechu – Metoda Butejki i trening uważności

10.11.2018 – 08.12.2018 (4 tygodniowy program)

 

KURS ODDECHU – METODA BUTEJKI I TRENING UWAŻNOŚCI

 

Wdech i wydech to takie proste!
 Prawda?

A jednak, większość z nas (około 70% populacji) nie potrafi poprawnie oddychać!

Bardzo często jesteśmy zdziwieni np. z faktu, że pomimo 7-9 godzin snu i tak jesteśmy nie wyspani, czujemy w czasie dnia brak energii i jesteśmy wyczerpani. Do tego może dojść brak koncentracji  i rozdrażnienie. A może borykamy się z nadciśnieniem, alergią, astmą, bezsennością, miażdżycą, przewlekłym zmęczeniem, migreną, depresją, stanami lękowymi, spadkiem libido i mocno odczuwanym stresem?

Czy powyższe wymienione dolegliwości mają coś wspólnego z oddychaniem?
Oczywiście, że tak!

A może się dziwisz, że dieta na której jesteś nie działa?
Nie możesz schudnąć lub przytyć?
Nie działa bo nie może działać!
Dlaczego?
O tym na Kursie 🙂

Jesteśmy przekonani o tym, że im głębiej i więcej będziemy oddychać dostarczając organizmowi tlenu tym lepiej! 

Nic bardziej mylnego!

Na tym Kursie nie tylko zdobędziesz wiedzę o zależnościach tlenu O2 / dwutlenku węgla CO2 / kwasowości i zasadowości ph krwi / efekcie Bohra, wpływających na właściwe dotlenienie organizmu ale przede wszystkim zdobędziesz nowe umiejętności, które poprzez praktykę własną poprowadzą do trwałych zmian nawykowych, przynoszących  kontrolę nad swoim samopoczuciem i zdrowiem.

Metoda  Butejki jako nieliczna została poddana wielu badaniom klinicznym, które jednoznacznie podkreślają jej wyjątkowość  w wielu obszarach zastosowania. Sam jej twórca prof. Konstantyn Pawłowicz Butejko (1923-2003), naukowiec, lekarz fizjolog, autor ponad 100 publikacji naukowych oraz wynalazków z różnych dziedzin nauk medycznych i technologii, udowodnił , bazując na wcześniejszych eksperymentach naukowych (m. in. J. Hendersona w 1909 roku), że główną przyczyną wielu chorób jest niewłaściwe oddychanie, skutkujące hiperwentylacją. Przewlekła hiperwentylacja, z kolei powoduje zaburzenia metaboliczne, zmniejsza odporność. Butejko zidentyfikował 150 chorób, których przyczyną jest zły nawyk nieodpowiedniego oddychania.

Zbyt głębokie oddychanie (hiperwentylacja) powoduje nadmierne wydalanie dwutlenku węgla i obniżenie jego poziomu we krwi. Butejko poddał poza wszelką wątpliwość przekonanie, że głębokie oddychanie bardziej dotlenia organizm. 

Wiele lat jego pracy i badań nad oddechem, doprowadziły do takiego wyniku, że zaczęto jego metodę oddechową stosować w programach przygotowawczych przez astronautów, himalaistów i sportowców. Metoda szczególnie zalecana chorym na alergię,  astmę, bezsenność, bezdech senny, miażdżycę, osteoporozę, przewlekłe zmęczenie, migreny, depresję, nadciśnienie tętnicze, osobom o dużym poziomie stresu i każdemu dla kogo zdrowie jest ważne.

Ten 4 tygodniowy Kurs oparty jest na 80% czasu praktyki i 20% teorii

ZMIENIAJĄC SWÓJ ODDECH ZMIENIASZ SWOJE ŻYCIE!

Co zawiera Kurs oddechu – metoda Butejki i treningu uważności?

 • Wykład i prezentacja multimedialna na temat:

  – fizjologia oddychania
  – prawidłowa objętość oddechowa
  – nawyk oddechowy a przewlekła hiperwentylacja
  – poprawny i właściwy oddech
  – rola dwutlenku węgla
  – rola tlenku azotu
  – oddech a ph krwi
  – badania kliniczne

 • 36 godzin ćwiczeń w tym ( 10 godzin warsztatów – 2 spotkania, 26 godzin praktyki własnej zgodnie z instrukcjami )
 • Wykonanie testów diagnostycznych PK (pauza kontrolna)
     na objętość oddechową
 • Ćwiczenia oddechowe Butejki, teoria i praktyka
 • Spokojny oddech, spokojny umysł – ćwiczenia, teoria i praktyka
 • Uważność – ćwiczenia, teoria i praktyka
 • Grafik na 28 dni 
 • Monitoring postępów uczestników
 • Książkę Spokojny oddech, spokojny umysł – Patrick McKeown
 • Skrypt ćwiczeniowy z instrukcjami
 • Zeszyt codziennych ćwiczeń
 • Dziennik postępów
 • Nagrania mp3 związane z oddechem i uważnością
 • Materiały dodatkowe związane z tematyką kursu
 • Indywidualna konsultacja po zakończeniu programu
 • Prezent w postaci bonusu 10% na warsztat, kurs lub na zajęcia w karnecie organizowane przez Pracownię Uwolnij Ciało

OPIS KURSU

Program został tak skonstruowany aby każdy mógł w nim brać udział. Oczywiście pełnią sukcesu będzie indywidualna motywacja każdego z uczestników do tzw. pracy własnej między spotkaniami.

Po dokonaniu rezerwacji miejsca w Kursie, prześlemy Tobie ankietę do wypełnienia i odesłania jej zwrotnie. Na pierwszym spotkaniu będzie teoria, abyś miał świadomość i wiedzę na temat zdrowego oddechu. Następnie przejdziemy do zrobienia testów diagnostycznych robionych w parach w celu uzyskania informacji jaka jest Twoja wentylacja minutowa. Zalecane  ćwiczenia będziemy objaśniać i wspólnie je wykonywać.
Ćwiczenia są proste. Małymi krokami, podczas pierwszego spotkania poznasz, doświadczysz i nauczysz się wszystkich ćwiczeń. Po pierwszym spotkaniu, każdego następnego dnia wg grafiku i zeszytu ćwiczeń oraz wskazań będziesz wykonywać ćwiczenia. Każdego 7 dnia będziesz robił sobie sam pomiary diagnostyczne i przesyłał je do nas abyśmy mogli je nanieść na mapę zmian.
Spotkanie drugie w trzecim tygodniu będzie skierowane na pracę z uważnością. Od tego momentu dołożysz do swojej codziennej pracy elementy uważności aby Twój proces był głębszy i przyniósł jeszcze lepsze wyniki. 
Koniec czwartego tygodnia (28 dzień) zakończy się zrobieniem przez Ciebie testów diagnostycznych i przesłania wyników do nas. My zwrotnie prześlemy Tobie mapę Twoich postępów wraz z upominkiem – niespodzianką. Po zakończonym Kursie w dowolnym terminie będziesz mógł skorzystać z konsultacji indywidualnej. 

Prowadzący Kurs:  Krzysztof Wadelski – licencjonowany Instruktor metody Butejki – Akredytacja Buteyko Clinic International. Doświadczony terapeuta, instruktor i trener. Praktyk wielu metod i technik pracy z ciałem m.in. Certified Practitioner of TRE® Level I & Level II, certyfikowany praktyk BioDynamic Breath&Trauma Release System®, Kinezjologii Stosowanej, GBE – Łagodnej Bioenergetyki. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania stresem, warsztatach pracy z ciałem oraz pracy indywidualnej z klientami w obszarach wspomagania leczenia chorób o podłożu psychosomatycznym, zaburzeń oraz we wspomaganiu rozwoju osobistego.
Posiada akredytację AADP (American Association of Drugless Practitioners – Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Leczących Bez Użycia Leków) jako Holistic Health Practitioner.

Termin: 10- listopada – 8 grudnia 2018
                10.11 –   Pierwsze spotkanie warsztatowe godz. 10.00 – 16.00
                          –  (1 tydzień) Ćwiczenia wg wytycznych
                          –  (2 tydzień) Ćwiczenia wg wytycznych
                01.12 –  Drugie spotkanie warsztatowe godz. 10.00 – 14.00
                          –  (3 tydzień) Ćwiczenia wg wytycznych
                          –  (4 tydzień) Ćwiczenia wg wytycznych
                08.12 –  Zakończenie on-line godz. 12.00 (upominek – niespodzianka 🙂 )
Miejsce: Pracownia Uwolnij Ciało ul. Nehringa 6/6 Poznań

Kameralna grupa: 6 -10 osób

Organizator: Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało
Koszt: 590 zł 

Opłata rezerwacyjna: 200 zł
Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność wpłat)

UWAGA!

*Jeśli z jakiś przyczyn nie stać Ciebie na zapłatę a masz potrzebę skorzystania z tej formy pracy      ze sobą /nad sobą napisz do nas a rozłożymy Tobie opłatę na dogodne dla Ciebie raty  na  
  marketing@uwolnijcialo.pl

** Wzięcie udziału w kursie nie uprawnia uczestnika do nauczania metody i pracy z innymi   
    osobami. 
*** Możliwość wzięciu udziału w Kursie przez dziecko od 12 roku życia pod opieką
     rodzica/opiekuna

Dostępne są dwie opcje płatności i zapisów:

KUP TERAZ – opłata całości poprzez sklep https://www.uwolnijcialo.pl/sklep  a następnie zapis pod adresem https://www.uwolnijcialo.pl/zapisy z podaniem KODU z zakupionego VOUCHERA

lub

dokonanie zapisu pod adresem https://www.uwolnijcialo.pl/zapisy i wpłata opłaty rezerwacyjnej w wysokości 200,00 złotych w terminie 3 dni od daty zapisu  i uregulowanie reszty kwoty na 7 dni przed terminem Kursu )

ZAPISY i WARUNKI REZERWACJI

 1. Konieczne jest zgłoszenie e-mailowe pod adresem www.uwolnijcialo.pl/zapisy
 2. Wpłacenie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 200 zł lub opłacenie całości poprzez SKLEP
  (tytuł wpłaty: Kurs Oddechu, Termin, Imię i Nazwisko)
  nr konta Uwolnij Ciało 71 2490 0005 0000 4530 6870 9627
 3. Po otrzymaniu zgłoszenia i zaksięgowaniu opłaty rezerwacyjnej/lub całości poprzez SKLEP, przesyłamy zwrotnie potwierdzenie rezerwacji miejsca w Kursie.
 4. Opłata rezerwacyjna/opłata całości poprzez SKLEP w razie odstąpienia od rezerwacji do 7 dni przed terminem Kursu podlega zwrotowi w 100%.
 5. Opłata rezerwacyjna/opłata całości poprzez SKLEP w razie odstąpienia od rezerwacji od 7 dni do 3 dni przed terminem Kursu podlega zwrotowi w 50%.
 6. Opłata rezerwacyjna/opłata całości poprzez SKLEP w razie odstąpienia od rezerwacji poniżej 3 dni przed terminem Kursu nie podlega zwrotowi.
 7. Organizator zastrzega sobie odwołanie Kursu w przypadku małej ilości zgłoszeń lub zdarzeń losowych.

Comments are closed

 • Krzysztof Wadelski - ZnanyLekarz.pl