Medytacja uważności

Bezpłatne warsztaty Medytacji uważności – ćwiczenia relaksacyjne, świadomy oddech.

👉  Kiedy: 4 czwartek miesiąca g. 18.30 -19.30
                     30.01, 27.02, 26.03, 30.04, 28.05, 25.06
👉  Gdzie: Pracowania Uwolnij Ciało
👉  Zapisy: https://uwolnijcialo.pl/zapisy/
👉 Dla kogo: Dla wszystkich (nie musisz nic wiedzieć o medytacji, po prostu przyjdź. Pokażemy Tobie, że medytacja nie musi być nudna, że na jej efekty nie będziesz musiał czekać miesiącami)

W pędzie życia doświadczamy setek myśli w każdej chwili. Planujemy dzień, tydzień, wakacje, robimy w głowie listę zakupów, spraw do załatwienia. Analizujemy, zastanawiamy się, rozważamy scenariusze… Czy można się zatrzymać? Doświadczyć samego siebie, doświadczyć chwili „tu i teraz”. Być ze sobą, być w ciszy, w której usłyszymy i doświadczymy siebie? Jak w szybki sposób osiągnąć wyciszenie?

💚 Odpowiedzią jest Mindfulness. 💚 To uważność, sposób kierowania uwagi na nas, na innych czy na świat wokół nas, którą można praktykować w różny sposób np. poprzez medytację czy jogę. Pojęcie zostało stworzone przez Jon’a Kabat-Zinn’a, który w 1979 roku założył Klinikę Redukcji Stresu, gdzie opracowano program redukcji stresu i relaksacji (MBSR). To najbardziej przebadany program Mindfulness, o czym świadczą liczne badania naukowe na temat jego stosowania przy redukcji stresu, obniżeniu ciśnienia, leczeniu łuszczycy czy wspomaganiu leczenia depresji.

Uważność możemy praktykować poprzez medytację. Medytacja uważności to świadome bycie z tym, co się dzieje w danej chwili, bez oczekiwań, bycie w ciszy, próba akceptacji życia – takiego jakie jest, próba wsłuchania się w siebie, doświadczania tego, co przeżywamy, co jest w nas. Metoda bazuje na naturalnej zdolnościach każdego człowieka do relaksacji, skupiania uwagi, świadomości i percepcji.

W uważności możemy doświadczyć siebie, poznać swoje prawdziwe potrzeby, koncentrujmy się na najważniejszych rzeczach w życiu. Uważność prowadzi do rozwoju świadomości i wzrostu samoakceptacji, wsłuchania się w odczucia ciała, emocje, potrzeby i myśli.

Regularne stosowanie takiej medytacji poprawia jakość życia, pogłębia oddech, redukuje poziom odczuwanego stresu, pozwala poznać swoje nawykowe wzorce myślenia, odczuwania i działania, co również wprowadza zmianę sposobu reagowania na stres.

Medytacja uważności obejmuje zarówno oddychanie jak i techniki związane z ruchem i naukę przekierowywania myśli, co pozwala na zwiększenie świadomości bycia „tu i teraz”. Dzięki niej odnajdujemy przestrzeń, w której nie reagujemy nawykowo, ale bardziej świadomie, unikamy konfliktów, kontrolując emocje, doświadczamy głębszego poziomu empatii.

Zobacz relację  naszych otwartych bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców Poznania w miesiącu sierpniu 2019. Przy okazji dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział  a TVK Winogrady Telewizji kablowej oraz Kasi Kajewskiej za nakręcenie materiału i emisję telewizyjną z warsztatów.

Zaproś znajomych, rodzinę, przyjaciół, weź ze sobą dzieci i wspólnie doświadczmy bycia „tu i teraz” oraz zredukujmy poziom odczuwanego stresu 🌞

“Medytacja uważności czyni z nas ludzi świadomymi.
Umożliwia zapanowanie harmonii w obszarach umysłu, ciała i ducha.
Dająca dobre samopoczucie poprzez pracę z oddechem, ruchem i obserwację myśli bez przywiązywania się do nich.
To bycie w stanie zatrzymania się, będąc w ruchu poprzez oddech.
To tak jak żyjesz w jakimś tempie, masz możliwość wglądu w to co się dzieje w każdej chwili, to jest właśnie bycie świadomym i z koncentrowanym na tym co jest tu i teraz”

Krzysztof Wadelski

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top