KRYZYSY W RELACJI

Masz problemy w związku? Nie układa Ci się w relacjach rodzinnych? To może oznaczać kryzys w relacji!

Każdy z nas, Ty i ja, przeszliśmy ich już kilka. Jeśli odpowiednio je przepracujemy, nie będą przeszkodą w budowaniu wspólnych relacji, a nawet pozwolą ją umocnić i scalić.

  • Czym są kryzysy w relacji?

Można wymienić różne rodzaje kryzysów: rozwojowe, egzystencjalne, środowiskowe, religijne,  relacji, związku i wiele innych. Nie bez powodu nazywane są one niekiedy przełomami – to dlatego, że są potrzebne. Mogą doprowadzić do mocniejszej relacji, ale mogą też pomóc uwolnić się z tej, która nie jest dla nas korzystna.

W życiu każdego z nas, w następstwie krytycznych wydarzeń mogą być potrzebne jakieś zmiany. Zjawisko kryzysu jest jedną z tych sytuacji – najczęściej świadczy o tym, że potrzebne jest wyjście z sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy. To, co działało przez jakiś czas przestało funkcjonować lub nie sprawia już radości. Być może inaczej patrzymy już na życie, być może zmieniły się nasze potrzeby lub strategie na ich zaspakajanie.

  • Jak mogę Ci pomóc zażegnać kryzys w relacji?

Powodów kryzysów może być wiele. Jedno jest pewne – to czas na zmiany. Najlepiej zacząć od dialogu i spróbować się porozumieć, wyjaśniając sobie obecną i przeszłą sytuację. W większości przypadków naszą pracę rozpoczynamy właśnie od takich działań.

Techniki i narzędzia, jakie stosuję mają na celu przejście przez kryzys z podniesioną głową i ze świadomością tzw. wartości dodanej, którą paradoksalnie kryzys przyniósł. Kryzysy i odpowiednio dobrane metody ich przepracowania mają za zadanie wnieść zmiany w Twoje życie i wnieść Cię na wyższy poziom świadomości.

Podczas naszej pracy staram się, byś zrozumiał mechanizm psychologiczny kryzysu. Wtedy dużo łatwiej jest Ci zaakceptować fakt jego zaistnienia, a docelowo – łagodniej przez niego przejść.

Jeśli chcesz poprawić relacje z innymi i opanować kryzys – umów się na spotkanie! Na pewno znajdziemy i dobierzemy najlepszą drogę dla Ciebie.

 

 

 
 
Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top