TERAPIA UZALEŻNIENIA

Czujesz, że masz problem z uzależnieniem? Nałóg utrudnia Ci normalne funkcjonowanie? Niszczy Ciebie i innych?

Czas na terapię uzależnień!

 

  • Czym jest uzależnienie?

Uzależnienie to w większości przypadków przymus psychiczny i fizyczny do zażywania środków psychoaktywnych, w tym alkoholu, kokainy, metamfetaminy, opiatów, substancji halucynogennych, marihuany, nikotyny barbituranów, benzodiazepinu. Ale to również uzależnienia behawioralne typu seksoholizm, zakupoholizm, kompulsywne granie w gry komputerowe, nadmierne korzystanie z Internetu, portali społecznościowych, gier hazardowych, pracy i wielu innych.

Częstym powodem uzależnień są trudne przeżycia, traumy, zaniedbywanie wczesnodziecięce, brak miłości, wsparcia. Uzależnienie może też być wynikiem nieradzenia sobie z emocjami, uczuciami, czy trudnymi sytuacjami, takimi jak np. stres. Stanowi ono formę ucieczki, która doprowadza daną osobę do utraty kontroli nad swoim zachowaniem, a niekiedy nawet życiem. Wiele osób uzależnionych staje się nieobliczalna, niekiedy nawet niebezpieczna – dla innych, ale też dla siebie.

Istnieje też rewers uzależnienia, czyli współuzależnienie. Cechuje się ono nabytą formą zachowań, reakcji i funkcjonowania uzależnionych od patologicznych zachowań drugiej osoby. Osoba współuzależniona nie ustaje w podtrzymywaniu negatywnych, destrukcyjnych i nabytych mechanizmów. One z kolei mogą prowadzić do systematycznego pogarszania się stanu fizycznego oraz psychicznego osoby współuzależnionej.

  • Jak mogę Ci pomóc uwolnić się od uzależnienia?

Z uzależnieniem można sobie poradzić, ale dobrze jest wspomóc się terapią. Dokładnie zaplanowane i dobrane do konkretnej osoby metody pracy mogą przyczynić się do przejęcia kontroli nad nałogiem, a docelowo na całkowite wyjście z uzależnienia.

Naszą pracę rozpoczniemy od indywidualnej konsultacji, która pozwoli zaplanować dalsze kroki i dobrać najlepszą metodę dla Ciebie.

Umów się ze mną na spotkanie i wyjdź z uzależnienia!

 

 

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top