TFH – Kinezjologia Stosowana

Metoda TFH Kinezjologia Stosowana

TFH (Touch For Health) dr John F. Thie DDZ – Dotyk Dla Zdrowia.

„Organizm człowieka traktujemy jak całość. Wszystko, co dzieje się w głowie i co w postaci pokarmu przechodzi przez usta ma wpływ na całe ciało. Organizm reaguje podobnie jak rodzina, gdy coś zdarzy się jednemu z jej członków, wywiera to mniejszy lub większy wpływ na wszystkich pozostałych członków rodziny”

John F. Thie

TFH jest bezinwazyjną metodą, której celem jest zrównoważenie organizmu, a co za tym idzie poprawę zdrowia i równowagi wewnętrznej. Używane techniki manualne pozwalają odblokować układ limfatyczny, uregulować układ hormonalny, poprawić gospodarkę wodną organizmu powodując detoksykację. Pozwalają również na rozładowanie napięcia, usunięcia bólu i wiele innych. Metoda łączy w sobie wiedzę medycyny współczesnej i medycyny dalekiego wschodu. Zanim pojawią się zaburzenia w czynności narządów wewnętrznych oraz ból, poprzedzają je inne objawy m.in. osłabienie mięśni i zmiana w postawie ciała.

TFH jest takim podejściem, które poprzez testy mięśniowe diagnozuje osłabiony mięsień i wzmacnia go poprzez techniki manualne. Praca na mięśniu, przyczepach, punktach neurolimfatycznych, neuronaczyniowych, meridianach oddziaływuje na pracę narządów wewnętrznych i całego organizmu. Z Dotyku Dla Zdrowia wywodzi się Gimnastyka Mózgu zwaną Kinezjologią Edukacyjną lub Metodą Dennisona. Są to zestawy ćwiczeń usprawniających współdziałanie obu półkul mózgowych. Dedykowana rozwijającym się dzieciom ale też dorosłym. Metoda uznawana i stosowana w 40 krajach.

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top