Uzależnienie to nie tylko przymus psychiczny i fizyczny od zażywania środków psychoaktywnych, w tym alkoholu, kokainy, metamfetainy, opiatów, substancji halucygennych, marihuany, nikotyny barbituranów, benzodiazepin, ale też należą do niego uzależnienia behawioralne typu seksoholizm, zakupoholizm, kompulsywne granie w gry komputerowe, nadmierne korzystanie z internetu, portali społecznościowych, gier hazardowych, pracy i wielu innych.

Uzależnienie jest wynikiem nieradzenia sobie z emocjami i uczuciami i jest formą ucieczki, która doprowadza osobę do utraty kontroli nad swoim zachowaniem i czasami życiem. Tak, niektóre formy uzależnienia doprowadzają do zatracenia się i śmierci.

Nie ma żartów!

Wiele osób uzależnionych popełnia samobójstwo.

Częstym powodem uzależnień są trudne przeżycia, traumy, zaniedbywanie wczesnodziecięce, brak miłości, wsparcia, nie radzeniem sobie z trudnymi sytuacjami w tym ze stresem.

Istnieje też rewers uzależnienia a mianowicie Współuzależnienie, które  cechuje się nabytą formą zachowań, uzależnionych od patologicznych zachowań drugiej osoby.

Metody, którymi się posługujemy w naszej pracy są zweryfikowane i mają badania a niektóre nawet badania kliniczne.

Proponujemy:

  • Sesja indywidualna/konsultacja

(Ćwiczenia TRE®, BBTRS®, GBE – masaż dotyk motyla, Balans, Uwalnianie Emocjonalne, TFH, Świadomy Oddech, Hawkins, Butejko, TFH – Kinezjologia Stosowana, Techniki Medytacyjne i Uważności, Techniki Relaksacyjne)

 

Close Menu
×

Koszyk