http://www.pion.pl/artykuly/czytelnia/dziewczyna-pelna-magii-i-tajemnic

Dziewczyna pełna magii i tajemnic

Ewelina Węglewska

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Wiolettę Łęczycką wiedziałam, to będzie osoba grudnia, a materiał o Niej ukaże się w bloku świątecznym.

 Wiolettę Łęczycką poznałam dzięki znajomym z Fundacji Kawalerów Maltańskich. Właśnie szukałam ciekawej twarzy z powiatu poznańskiego do naszego projektu „Tu warto żyć”. Koledzy podpowiedzieli mi „spotkaj się z Wiolettą” i dali do niej numer telefonu.

 Umówiłyśmy się w naszej redakcji w smutny listopadowy dzień.Kiedy w drzwiach stanęła moja bohaterka, na Bukowskiej zaświeciło słońce, a deszcz zaczął padać jakoś inaczej.

 Przede mną usiadła krucha brunetka o niesamowitych oczach. Zresztą cała była jakaś magiczna, jakby kryła w sobie tajemnicę. I wtedy pomyślałam o Wigilii i grudniowych świętach.

 Pani Wioletta od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Trochę czasu minęło, zanim odnalazła swoje miejsce na ziemi, ale nigdy i w żaden sposób niepełnosprawność nie przeszkadzała jej w realizacji swoich celów.

 Leczenie, operacje, rehabilitacja, nauka, potem praca i cały czas do przodu, bo nie wolno stać w miejscu.

 Moja bohaterka kocha kontakt z ludźmi, a jej konikiem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Szczególne zaangażowanie kieruje do osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo.

 Wspólnie ze swoim przyjacielem Krzysztofem Wadelskim  założyli w Poznaniu Pracownię Zdrowia „ALTERNATYWA”. Myślą przewodnią Pracowni jest dzielenie się holistyczną wiedzą i umiejętnościami. Jak mówią jej założyciele: „Idziemy drogą alternatywną nie używając leków w kierunku dobrego samopoczucia i zdrowia”.

 Wioletta Łęczycka współprowadzi oraz organizuję różnego rodzaju warsztaty pracy z ciałem, seminaria, kursy i wykłady o tematyce prozdrowotnej.

 Zawodowo jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, wychowawcą wypoczynku dzieci i młodzieży, certyfikowanym  instruktorem TRE® poziom I Tension & Trauma Releasing Exercises. Ukończyła specjalne szkolenie pracy z dziećmi i młodzieżą metodą TRE® z dr Melani Salmon. Posiada uprawnienia certyfikowanego praktyka Touch For Health (Dotyk dla Zdrowia) stop. I i II, oraz praktyka GBE (Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich).

 Artykuł z cyklu „Człowiek miesiąca”. Grudzień – to Wioletta Łęczycka.

 Artykuł powstał w ramach projektu „Tu warto żyć – powiat poznański aktywny i dostępny”.

powiat-poznanski-wioletta-osoba-miesiaca

Close Menu
×

Koszyk