Depresja klasyfikuje się do zaburzeń nastroju, które rzutuje na to jak patrzymy na nasze życie.

Charakteryzuje ją poczucie bezradności, bezsilności, apatia, smutek, poczucie winy, bierność, niski poziom energii, beznadzieja, spadek zdolności myślenia i koncentracji, odizolowanie, powracające myśli na temat śmierci, samobójstwa, utrata zainteresowań i satysfakcji z czegokolwiek, problemy ze snem – wczesne budzenie się, ciągłe zmęczenie, lęk

Utrzymuje się co najmniej 2 tygodnie.

Mówi się, że depresja jest chorobą o podłożu biochemicznym. Ale czy tak właśnie jest?

Chorują na nią też ludzie młodzi, dzieci, nastolatkowie, dorośli i ludzie starsi.

Depresja odbiera to kim człowiek kiedyś był, i uniemożliwia dostrzeżenie dnia dzisiejszego, powstaje tzw. czarna dziura.

Zdarza się tzw. krzyżówka, czyli osoby z depresją mogą pić albo narkotyzować się albo też krzyżuje się ta choroba z zaburzeniem dwubiegunowym czyli depresyjno-maniakalnym. Mogą zdarzać się też stany psychotyczne.

Sama depresja wskazuje na niedostatek energii życiowej. Czy tą energię życiową można odbudować ? Tak.
Z naszych obserwacji i doświadczeń w pracy z osobami, których dotknęła depresja, małymi krokami można tą  energię życiową odbudować.

Część z tych osób miała bardzo duże pokłady złości w sobie, które przez lata były tłumione i u kumulowane. Praca w tej przestrzeni dawała bardzo dobre rezultaty.

Wiele osób korzystających z tych form samopomocy schodziło z leków, oczywiście za porozumieniem z lekarzem. Wielu z nich funkcjonuje dzisiaj, traktując epizod depresji jako kryzys, który wpłynął na pozytywne zmiany.

Metody, którymi się posługujemy w naszej pracy są zweryfikowane i mają badania a niektóre nawet badania kliniczne.

Proponujemy:

  • Sesja indywidualna/konsultacja

(Ćwiczenia TRE®, BBTRS®, GBE – masaż dotyk motyla, Balans, Uwalnianie Emocjonalne, TFH, Świadomy Oddech, Hawkins, Butejko, TFH – Kinezjologia Stosowana, Techniki Medytacyjne i Uważności, Techniki Relaksacyjne)

Close Menu
×

Koszyk