Stres jest naturalną reakcją organizmu na różnego rodzaju obciążenia fizyczne czy też psychiczne. Dotyczy to tych przykrych przeżyć jak i tych przyjemnych, nie ma to różnicy. Aczkolwiek zwracamy w większości uwagę na te zjawiska nieprzyjemne. Jest on nam potrzebny do życia i wyeliminowanie go jest niemożliwe. Już w 1936 roku jeden z pionierów medycyny i jego 40 letnich badań nad stresem dr Hans Saley stwierdził, że „stres nie jest czymś, czego należy i czego można unikać. Całkowita wolność od stresu to śmierć”
Jeśli podejdziemy do zjawiska  stresu z pozycji uświadomienia sobie ww stwierdzeń jak i poznania wszystkich mechanizmów z poziomu fizjologii, neurofizjologii, psychologii nabierzemy pewien dystans do niego. Będziemy mogli potraktować sam fakt występowania stresu jako normalnego zjawiska w swoim funkcjonowaniu. Innym faktem, jest to, w jaki sposób oddziaływuje on na nas i jak sobie z nim radzimy.

Z naszej perspektywy osób zajmujących się zawodowo pracą ze stresem wynika jednoznacznie, że każdy posiada zasoby, które można odbudowywać i wzmacniać, poprzez specjalistyczną pracę z ciałem i umysłem. W ten sposób zwiększamy  odporność organizmu w tym też na wszechogarniający nas stres.

Dzisiejsze czasy wymagają od nas pewnej profilaktyki większej dbałości o siebie, jeśli chcemy sprostać wyzwaniom dnia codziennego.
Możesz dołączyć do nas i stać się jednym ze STRESOODPORNYCH 

Metody, którymi się posługujemy w naszej pracy są zweryfikowane i mają badania a niektóre nawet badania kliniczne.

Pracowaliśmy już z kilkoma tysiącami osób, prowadząc warsztaty, szkolenia dla firm czy też odbywając spotkania indywidualne. Zobacz opinie.

Proponujemy:

  • Sesję indywidualną/konsultację
  • Warsztat Wprowadzenie do metody TRE® – moduł podstawowy
  • Warsztat Wprowadzenie do metody TRE® – moduł rozszerzony
  • Czwartkowe zajęcia TRE®
  • Kurs Oddechu – Metoda Butejki i Trening Uważności
  • Weekendowy Trening Antystresowy NMS™

 

Close Menu
×

Koszyk