Naturalne Metody Samoregulacji ™

„Aby poprawić swój nastrój, uspokoić umysł i emocje nie potrzebujesz zewnętrznych bodźców wystarczy, że poznasz proste naturalne metody samoregulacji i  zaczniesz je stosować w swoim życiu”

NMS™ jest  kompilacją różnych  technik pracy z ciałem i umysłem, służących poprawie zdrowia i samopoczucia. W jej skład wchodzą elementy Świadomego Oddechu™ (różne technik oddechowe), ćwiczenia TRE®,  techniki medytacji i uważności, techniki relaksacyjne i wizualizacji, elementy Kinezjologii Stosowanej. Naturalne Metody Samoregulacji™ korzystają z tzw. zasady sprzężenia zwrotnego. Odziaływując na ciało, oddziaływujemy na umysł i odwrotnie. Efektem jest ODNOWA PSYCHOSOMATYCZNA regulująca wszelkie reakcje na podłożu fizjologicznym, psychologicznym, neurologicznym a przede wszystkim następuje regulacja autonomicznego układu nerwowego(AUN) i ośrodkowego układu nerwowego (OUN).    

Pamiętaj ! Trening czyni mistrza !

Tylko Twoja osobista praktyka spowoduje osiągnięcie stanu ciała-umysłu, którego na daną chwilę potrzebujesz.

Być może jest to potrzeba spokoju i wyciszenia, lepszego snu. Być może chcesz się pozbyć bólu, lęku, rozdrażnienia, frustracji… a być może potrzebujesz energii do działania by opuścił  Ciebie stan depresyjny. Poznaj zatem te techniki i zacznij je praktykować.

Możesz potraktować te umiejętności jako swój  zasób, na każdą chwilę swojego życia, w której będziesz go potrzebować. Ale możesz również potraktować ten zasób jako możliwość swojego rozwoju.

Comments are closed.

  • Krzysztof Wadelski - ZnanyLekarz.pl