Kurs (TFH) Dotyk dla Zdrowia stopnia III – Kinezjologia Stosowana

Kurs (TFH) stop. III Kinezjologia Stosowana
DOTYK DLA ZDROWIA
*Dla osób, którzy ukończyli kurs stopnia II

Kiedy: 01-03 lutego 2019

Gdzie: Pracownia Uwolnij Ciało, Poznań ul. Nehringa 6/6

Prowadzi Antoni Szczerba
Licencjonowany instruktor International College w Zurychu
Uczestnicy kursu otrzymają Zaświadczenie z Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów

Przeczytaj artykuł: Leczenie bez leków

Słów kilka o metodzie:
Kinezjologia Stosowana została stworzona przez dwóch lekarzy dr George Goodhearta oraz dr Johna Thie. Można powiedzieć, że jest to rozszerzona instrukcja obsługi ciała ludzkiego i każdy może się tego nauczyć. Wszechstronność metody sprawiła, że kinezjologia stosowana została opatentowana także pod nazwą „Dotyk dla Zdrowia” (Touch for Health) i w tej wersji służy osobom, które nie posiadają żadnej wiedzy medycznej, a techniki kinezjologiczne traktują, jako dodatkowe wsparcie dla zdrowia swojego i bliskich. Metoda została uznana i stosowana w Stanach Zjednoczonych, Kandzie, Australii, Japonii, a także w większości krajów Unii Europejskiej: Dania, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Czechy, a w Austrii uznana jako gałąź medycyny konwencjonalnej.

Metoda należy do nowoczesnych bezinwazyjnych technik manualnych, pozwalająca odblokować układ limfatyczny, a co za tym idzie regulację układu hormonalnego i poprawę gospodarki wodnej organizmu, powodując detoksykację. Techniki mięśniowe pozwalają na rozładowanie napięcia, usunięciu bólu, poprawy wad postawy i wiele innych.
Zestaw narzędzi dopełniają techniki aktywizujące tzw. punkty biologicznie aktywne, położone w większości na przebiegu dużych naczyń krwionośnych, limfatycznych lub wiązek nerwów. Sztuka polega na właściwej stymulacji i doborze punktów. Niektóre miejsca uciskamy, inne delikatnie dotykamy. Kinezjologia posiada znacznie mniej przeciwwskazań do stosowania niż większość klasycznych technik manualnych. 

Z DOTYKU DLA ZDROWIA wywodzi się również GIMNASTYKA MÓZGU, zwana też KINEZJOLOGIĄ EDUKACYJNĄ lub METODĄ DENNISONA. Jest to zestaw ćwiczeń usprawniających współdziałanie obu półkul mózgowych. Wpływają one na rozwój inteligencji oraz poprawę równowagi psychofizycznej.

„Organizm człowieka traktujemy jak całość. Wszystko, co dzieje się w głowie, i co w postaci pokarmu przechodzi przez usta ma wpływ na całe ciało”– tłumaczy dr John Thie, współtwórca Kinezjologii Stosowanej, wykładowca Uniwersytetu Pepperdine w Malibu, Uniwersytetu w Antiochii oraz Szkole Zdrowia Publicznego w Berkeley.„Organizm reaguje podobnie jak rodzina, gdy coś zdarzy się jednemu z jej członków, wywiera to mniejszy lub większy wpływ na wszystkich pozostałych członków tej rodziny.

Tematyka kursu III stopnia:

 1. Reguła Pięciu Elementów 
 2. Mięśnie reaktywne
 3. Analiza postawy
 4. Odblokowanie stresu postawy
 5. Tybetańskie ósemki
 6. Usprawnianie chodu
 7. Techniki usuwania bólu
 8. 14 mięśni dodatkowych

– dźwigacz łopatki
– przeciwstawiacz kciuka
– trójgłowy ramienia
– mięśnie skośne brzucha
– piszczelowe przednie i tylne
– czworoboczny – część górna
– pośladkowy wielki
– smukły
– płaszczykowaty
– brzuchaty łydki
– kruczoramienny
– przepona
– tylne mięśnie

Termin: 01 – 03 lutego 2019
Piątek       1 lutego godz.12.00 – 17.00
Sobota      2 lutego  godz. 9.00 – 17.00 (godzinna przerwa obiadowa)
Niedziela   3 lutego  godz. 9.00 – 16.00

Miejsce: Pracownia Psychosomatyczna Uwolnij Ciało, Poznań, ul. Nehringa 6/6

Koszt: 650 zł
Opłata rezerwacyjna: 300 zł
350 zł – dla osób powtarzających stop. III

Dostępne są trzy opcje płatności i zapisów:

KUP TERAZ – opłata całości poprzez sklep https://www.uwolnijcialo.pl/sklep  a następnie zapis pod adresem https://www.uwolnijcialo.pl/zapisy z podaniem nadanego KODU lub kodu z zakupionego VOUCHERA

lub

dokonanie zapisu pod adresem https://www.uwolnijcialo.pl/zapisy i wpłata opłaty rezerwacyjnej przelewem w wysokości 300 zł i uregulowanie reszty kwoty w wysokości 350 zł na 7 dni przed terminem kursu

lub

dokonanie zapisu pod adresem https://www.uwolnijcialo.pl/zapisy i dokonanie całkowitej zapłaty przelewem w wysokości 650 zł

 

 

Terminy warsztatów

 • 22 marca 2019 24 marca 2019, Kurs TFH stopnia I, Pracownia
 • 31 maja 2019 2 czerwca 2019, Kurs TFH stopnia I, Pracownia
 • 11 października 2019 13 października 2019, Kurs TFH stopnia I, Pracownia
 • 29 listopada 2019 1 grudnia 2019, Kurs TFH stopnia II, Pracownia