Pilotażowe szkolenie warsztatowe dla Dyrektorów Szkół i Placówek Stres w Szkole Nauczyciel / Uczeń – 25 stycznia 2017

Artykuł http://www.poznan.pl/mim/oswiata/news/nauczycielu-neka-cie-stres-odetchnij-gleboko,102164.html

W dniu 25 stycznia 2017 w Centrum Akademickim Polonez w Poznaniu, przeprowadziliśmy pilotażowe szkolenie dla dyrektorów Szkół i Placówek  Powiatu Poznańskiego w celu zapoznania z programem “Zarządzanie stresem za pomocą Naturalnych Metod Samoregulacji™”. W szkoleniu wzięło udział 57 osób.

Poniżej artykuł Poznańskiego  Serwisu Oświatowego:

“Praktycznym ćwiczeniom relaksacji chętnie poddało się kilkudziesięciu nauczycieli i dyrektorów. Wprawdzie ostatni raz podniosłam głos podczas zajęć teatralnych- uśmiecha się Hanna Konieczna, dyrektor MDK w Poznaniu-  bo tego wymagała moja rola, ale rzeczywiście moja praca jest silnie stresogenna. Nie przestrzegam zasad dobrego zadbania o siebie w sensie właściwych posiłków czy stałych pór odpoczynku, kłopoty kumuluję w głowie i choć jestem tak zwany “niespotykanie spokojny człowiek”, to z przyjemnością posłucham i potrenuję nowe sposoby autorelaksacji. Przyda mi się to na pewno.

Co mnie stresuje? Bezsilność– mówi Krystyna Wieniawa- Chmielewska, dyrektor Gimnazjum nr 6. Obecnie szczególnie wdrażana reforma oświaty wywołuje we mnie takie właśnie emocje. Odpowiedzialność, jaką czuję za kadrę, która budowałam przez 16 ostatnich lat powoduje, że jestem w ciągłym stresie. Spróbuję się dziś wyciszyć i zabiorę kilka pomysłów do domu.

Ja stresuję się, gdy widzę, że ktoś popełnia błąd, a nie chce się do tego przyznać– tłumaczył Marek Greffling, dyrektor VIII LO. Tak się dzieje na radach pedagogicznych czy na spotkaniach z rodzicami. Staram się nie unosić, ale przyznam, że sporo mnie to kosztuje. Dlatego chętnie posłucham, co powinienem robić, gdy złość czy nerwy biorą górę nad spokojem i opanowaniem.

Przedłużony stres może nawet zabić- tłumaczył Krzysztof Wadelski. Nie jesteśmy przygotowani na przebywanie w ciągłym obciążeniu naszych nerwów. Rwa kulszowa, bóle lędźwiowe- to także następstwa długotrwałego stresu. Dlatego proponujemy i polecamy stosowanie w takich momentach technik uważności, wizualizacji, a przede wszystkim ten niedoceniany tak bardzo świadomy oddech. Uspokójmy się, odpuśćmy, a dopiero potem- działajmy.

Innowacyjne metody redukcji stresu- pod takim hasłem odbyły się wczoraj bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i dyrektorów naszych szkół. Macie Państwo na co dzień do czynienia z trudnymi sytuacjami- mówił Krzysztof Wadelski, terapeuta z firmy UwolnijCiało. Nagłe zwroty akcji podczas lekcji czy na przerwach, ciężkie rozmowy z dyrektorem lub rodzicem powodują szybki wzrost adrenaliny i wszystko się w nas gotuje. Jak pomóc sobie i nie dać się emocjom zapędzić w kozi róg? To zabrzmi banalnie, ale podstawą jest właściwy oddech.”

25 stycznia 2017

pilotazowe-szkolenie-dla-nauczycieli-stres-w-szkole-pracownia-krzysztof-wadelski-1-2017 pilotazowe-szkolenie-dla-nauczycieli-stres-w-szkole-pracownia-krzysztof-wadelski-1-2017-2

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top